Masaż jest jedną z najstarszych form terapii. Dotyk jest podstawą masażu, dlatego ważne jest, aby dopasować siłę ucisku i zlokalizować obszary napięć pacjenta.
Masaż zyskuje coraz bardziej na popularności za sprawą korzyści płynących z zabiegu. Znane jest jego działanie relaksacyjne i pobudzające. Zmniejsza odczuwanie lęku, poprawia samopoczucie poprzez wydzielanie „hormonów szczęścia", ułatwia zasypianie, chroni przed depresją, działa przeciwbólowo.
Wpływ masażu na organizm jest ogromny. Usunięty zostaje zrogowaciały naskórek. Skóra nabiera koloru, staje się gładka i elastyczna. Zapobiega powstawaniu zrogowaceń i blizn. Podczas masażu zwiększa się czynność gruczołów łojowych i potowych. Poprzez stosowanie różnorodnych technik masażu, następuje przekrwienie masowanych mięśni. Zwiększa się przepływ krwi oraz limfy przez naczynia.
Dlatego wpływa korzystnie na układ odpornościowy. Powoduje to lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek, ale jednocześnie przyspiesza wydalanie produktów przemiany materii. Dochodzi do rozgrzania masowanych partii, zwiększa się czynność pracy mięśni. Masaż obwodowych części ciała wpływa korzystnie na pracę wielu narządów takich jak serce i nerki. Działa pobudzająco i odprężająco na układ nerwowy, w zależności od zastosowania odpowiednich technik. Pomaga rozluźnić lub napiąć mięśnie, zmniejsza obrzęk tkanek. Zwiększa elastyczność i ruch w stawach, poprawia sylwetkę ciała. Masaż posiada szerokie działanie lecznicze, dlatego stosuje się go jako formę terapii w zakresie jednostek chorobowych.
Masaż tworzy świadomość ciała i umysłu. Poprzez masaż poprawia się koncentracja i zwiększa się energia życiowa. Masaż jest doskonałą formą odnowy biologicznej. Wpływa korzystnie na zdrowie pacjenta. Już po pierwszej wizycie czujemy się zrelaksowani i odprężeni. Świece, aromat olejku, ciepło rozchodzące się po ciele, wpływa korzystnie na samopoczucie. Może być doskonałym prezentem dla bliskiej osoby, potrzebującej ukoić zmysły.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz